| Skunkie13 a întrebat:

Salutari! Doresc sa ma reprofilez ca invatator, doar ca am terminat o facultate de inginerie chimica, iar acum urmez un master în aceeași specializare. Ce ar trebui sa fac, ce pași sa urmez pentru a profesa ca invatator?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Faci si moduul pedagogic si poti deveni profesor de chimie.

| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa-ti termini masterul si dupa aceea cauta-ti de munca in Industria chimica, ca-i pacat sa dai cu piciorul la o profesie pentru care te-ai pregatit atat de mult, ca sa mergi ca invatator pe un sfert din salariul unui inginer chimist cu masterat.

| gabicoo a răspuns:

Facultatea de științe ale educației.

| Whitte a răspuns:

Pentru a fi invatator trebuie sa faci alta facultate care sa te pregateasca pentru asta.
Mai usor ajungi profesor de chimie daca faci modulul pedagogic. Poti preda la clasele 5-8 daca vrei copii mici.

| kalasnicov22 a răspuns:

Imi imaginez ora de limba romana : Gigel iesi la tabla si scrie benzilidenacetofenonă.