| Anonimul261943300 a întrebat:

Salutari tuturor! Vin si eu cu o intrebare. Credeti ca ar merita sa studiez economia americana like MBA, accounting etc sau sa le studiez in Romania si dupa sa ma angajez in America? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

"Credeti ca ar merita sa studiez economia... si dupa sa ma angajez in America?"

eu zic că merită mai mult decât orice să analizezi cum (și dacă) ajungi tu acolo să muncești

1 răspuns:
| haileewatson a răspuns:

Daca iti permiti sa dai $100, 000 pe un MBA in America, atunci go for it, dar sa stii ca viza de student nu iti permite sa ramai in SUA dupa terminarea studiilor. Poti ramane o perioada maxima de 1-2 ani, dupa care trebuie sa te intorci in Romania daca nu ai alte posibilitati de imigrare.