| vasileion1996 a întrebat:

SalutTPU am si eu cateva intrebari legate de scoala:
1)Daca nu iau bacu din prima ce se intampla?, adica ma afecteaza sau cauzeaza cu ceva?
2)Daca iau bacu cu nota mica ma pot angaja oriunde?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu iei bacul din prima, nu poti da la facultate si nici sa te angajezi.

Nota la bac are importanta doar la admiterea de la facultate

| vasileion1996 explică (pentru suntserios):

Te rog frumos sa imi dai mai multe detaliibig grin ca ElenaSA spune altceva

| suntserios a răspuns (pentru vasileion1996):

Pai eu zic ca am spus amandoi acelasi lucru

si eu si ea am zis ca fara bac nu poti da la facultate si nici sa te angajezi decat ceva muncitor necalificat pe vreun santier.

nota la bacalaureat nu conteaza la angajare, conteaza ca ai dat bacul si atat

| vasileion1996 explică (pentru suntserios):

Va multumesc mult de tot pentru raspunsuri sper sa fie adevarat cea ce spuneti

| suntserios a răspuns (pentru vasileion1996):

Adevarat este ca fara diploma de bac nu poti sa faci mai nimic. decat daca visul tau e sa cari saci de ciment pe santier

| ElenaSA a răspuns:

1) Daca nu iei bacalaureatul vei fi nevoit sa pierzi un an din viata de student daca vrei sa dai la facultate;
2) daca iei nota mica de poti angaja doar in locurile in care se accepta doar persoane fara bacalaureat-si nu sunt multe