| doOdOo_5560 a întrebat:

Saluut!batting eyelashes De ceva timp ma gandesc la facultate. dar nu stiu ce sa aleg. Mi`e foarte greu. Dar vreau sa aleg ca sa stiu pe ce sa imi focusez studiile. Poate cineva sa imi faca vreo lista cu facultatile la care as putea merge? Si sa mentionati va rog ce job pot ocupa in urma absolvirii facultatii. Mention : I love English love struck. >:". Si inca ceva. Ce job pot ocupa daca absolv Relatii Internationale? happy. >big grin

2 răspunsuri:
| FerLin a răspuns:

Degeaba te duci la medicina daca ai tu o deschidere pentru asa ceva, degeaba mergi la management de exemplu daca nu ai aptitudini pentru asa ceva. Daca tu faci performanta intr-un domeniu nu inseamna neaparat ca as putea face si eu.
In primul rand trebuie sa faci ceva ce-ti place si in al doilea rand trebuie sa ai grija ca domeniul pe care il alegi sa fie cautat pe piata muncii. Dar cel mai important e sa iti placa ceea ce faci, altfel daca nu faci cu drag acel lucru, nu ai sa-l faci nici bine si ai sa ai si o viata plictisitoare.

| justagirl2 a răspuns:

Buna. pai daca iti place engleza te poti indrepta spre facultatea de litere sau facultatea de filosofie si stiinte politice. uite un link aici ai foarte bine explicvate facultatile de la Universitatea Alexandru Ioan Cuza happy bafta.