| iordache80 a întrebat:

Salve!

Ma simt distras de la invatat! Nu neaparat din cauza telefonului sau a altor factori externi, ci mai degraba din cauza gandurilor. Cand incerc sa ma apuc de invatat, ma napadesc gandurile si nu stiu cum sa le opresc. Sar de la un gand la altul care nu au nici o legatura cu ceea ce trebuie sa fac. Cum imi golsesc mintea sa ma pot concentra pe invatat?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O plimbare in aer liber, in parc si nu prin centru in aglomeratie si praf. Ai incercat sa te rogi mai mult? Pentru liniste sufleteasca si pace. Trebuie sa te gandesti ca invatatul (scoala) te poate duce foarte departe, este extrem de important. Iti recomand sa te rogi psalmii 50 si 142 zilnic. Mai mergi la aer curat, aerul tare ajuta la creier.