| deeadeea111 a întrebat:

Sambata am olimpiada la geografie si nu stiu din ce as mai putea sa ma pregatesc, asa in mare stiu ...in fine cam ce tip de subiecte?

Răspuns Câştigător
| Sergiu1996 a răspuns:

Poti invata datorita schemelor, incearca sa intelegi notiunile, si sa poti lucra ca harta geografica, invata personalitati, si concentreazate sa inveti eficient.

5 răspunsuri:
| mihaelutzamy a răspuns:

Pai o sa fie destul de grele subiectele, depinde in ce clasa esti. oricum ti se va da si din judetul din care faci parte. Am o colega care anul trecut a luat locul 1 pe judet

| alexs99 a răspuns:

O sa-ti dea o harta pe care sa identifici niste fluvii, unitati de relief, sa faci un eseu si sa completezi spatii libere.

| marianvranceanul1 a răspuns:

Pai iti da sa faci legaturi prin sageti, enunturi si un eseu.