Janina
| Janina a întrebat:

Sâmbătă am susținerea lucrării de licență.
Ceva sfaturi?
Cei care ați trecut prin asta, cum a fost?

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

1... Să te gândești la ce întrebări îți pot pune și ce răspunsuri poți da la ele!
2... Să fii sigură pe tine!
3... Să repeți ce mai trebuie, ca să nu debitezi prostii, pe acolo!
4... Evident că vor fi și multe alte întrebări la care nu te-ai gândit!
5... Cele mai grele întrebări, sunt alea, aparent simple.

| luiza a răspuns:

Daca te-ai pregatit nu trebuie sa ai nici o teama. Respira adanc inainte de a incepe, fi sigura pe tine, si incearca sa nu faci pauze intre ce ai de spus ca se plictisesc si atunci te bombardeaza cu intrebari. Bafta! Sa ne spui ce nota ai luat!

Janina
| Janina explică:

Am luat 10, am scapat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai important, fii sigura pe tine. Nu te lasa emotionata daca vezi ca incearca sa te prinda in capcana cu intrebari. Eu cand aveam de sustinut imi mai diminuam emotiile gandindu-ma cam asa "important e ca maine la ora 12:00 voi fi cu lucrarea deja prezentata, voi fi libera" happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Îmbracă-te elegant şi decent, machiază-te discret. Fruntea sus, zâmbeşte, priveşte-l în ochi pe cel cu care vorbeşti. Sper că ţi-ai pregătit un rezumat al lucrării de vreo două pagini, pe care să îl poţi spune comisiei. Roagă pe cineva să îţi pună câteva întrebări, dacă se poate încuietoare! Succes!