| xJustJuss a întrebat:

Scuzati categoria,dar e cea mai vizitata. Credeti ca pot intra la un liceu la care a fost media de admitere 8, 48 anul trecut cu media de anul acest 8, 30 in conditiile in care anul trecut era media de admitere 50% cu 50%, iar anul acesta 25% cu 75%?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mediile vor rămâne cam aceleaşiwinking

Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 happy

Deci, este posibil să ai şanse de a fi admis/ă la acel liceu!

Toate cele bune.

1 răspuns:
| Vektor a răspuns:

Ce a fost anul trecut a fost anul trecut si ce o sa fie anul asta o sa fie anul asta.
nu sunt aceleasi persoane care dau bac-ul si nu ai cum sa stii exact.

poti sa faci o idee uitandu-te la notele de anul trecut si la evaluarea nationala de anul asta.