| anonim_4396 a întrebat:

Scuzati categoria, incerc sa invat pe de site-ul DRPCIV si am vazut termenul,, omologate ". Imi poate explica ce inseamna mai exact?

Răspuns Câştigător
| Crackman a răspuns:

Sunt compobente ale masini.
Cum ar fi clanxonu, farul, o bara de stocare pe flafon.

3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Si era mai usor sa pui intrebare pe TPU decat sa scrii cuvantul pe google laughing?
https://dexonline.ro/intrare/omologat/70236

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia vezi că ai acolo 'legislație' și dispoziții generale. big grin

| Fjkeocxmifv a răspuns:

Omologate- a confirma, in baza autoritatiiconferite de lege, valoarea sau autencitatea unui act scris
-a recunoaste oficial o performanta, un rezulyay sportiv(dupa o verificare prealabila)
-a accepta un tip de produs si a aproba fabricare lui (in serie)

Acum poti alege ce inseamna acest cuvant in contextul tau alegand o varianta.