| escapism a întrebat:

Se apropie inscriierile la liceu sad si inca nu ma pot decide ce profil sa aleg imi place economicul dar si filologia. Voi ce spuneti? Care este mai avantajos? funditahee hee pentru raspunsuri si sfaturi ...multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| katherine09 a răspuns:

Daca iti place romana si limbile straine du-te la filologie. Daca iti place matematica du-te la economic.
Ai mai multe avantaje daca termini economicul, dar daca nu iti place matematica mai bine te duci la filologie.

3 răspunsuri:
| Strumf a răspuns:

Ai putea sa alegi profilul Mate - Info Bilingv (asta daca ai aceasta optiune).

| mimima a răspuns:

Eu am sa merg pe filologie.mie imi pare mai cu scoala decat economica.big grin

| ManuelaC a răspuns:

Pai ar fi mai bine economic, pentru ca in Roamania cei mai multi oameni castiga bine la banci, firme si eu sunt a 8 a si vreau la economic, sincer este cel mai bine