| Adynanana a întrebat:

Se invata mai usor cu muzica, si ce fel de muzica?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei o muzica specifica... ceva anume? Incearca urmatorii artisti:
Vangelis, Enya, Enigma, Era, Celtic Woman, Moya Brennan, Sarah Brightman, Loreena Mckennitt, John Williams, Alexandre Desplat, Hans Zimmer, Harry Gregson Williams, Dido, Amy Macdonald...hai atatia pentru moment!

Au o muzica relaxanta si vizuala. Daca se invata mai usor sau nu cu muzica iti vei raspunde singura dupa ce asculti artisti ca cei de mai sus in timp ce inveti.

4 răspunsuri:
| anonul a răspuns:

Care muzica te relaxeaza cu aia sa inveti, multi spun ca cea clasica dar cred ca e bullshit, ce gen iti placa ala sa-l asculti...dar nu cred ca poti invata cu muzica pentru ca daca iti place mult muzica ce o asculti iti vine sa dansezi (sau ca rapperii sa tii ritml cu o mana).

| Freky a răspuns:

Eu da invat mai usor. de obicei cea calma, dar depinde de ce melodii iti plac.

| AlleXx5785 a răspuns:

Nu se invata mai usor cu muzica, din contra chiar te distrage, cel putin la materii reale te incurca muzica, poate cand scrii o compunere la limba romana, dar nimic mai mult. Daca trebuie sa scrii o compunere frumoasa cu imagini artistice etc. asculti o melodie romantica care sa te linisteasca. Adi Cristescu sau ceva. Bafta!

| Ghyslain a răspuns:

Intr-adevar, se invata mai usor pe muzica, dar muzica clasica. Incearca Mozart, mareste IQ-ul si limpezeste mintea. Crede-ma, eu asa am invatat pentru olimpiade si am luat trei premii I.