| Lucian123456789oo a întrebat:

Se șterg absentele la finalul modulului sau îți rămân absentele de pe modulul anterior?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se sterg, ci se cumuleaza pe intreg parcursul anului scolar.

| Violleta2022 a răspuns:

Absentele se acumuleaza tot timpul anului si NU se sterg niciodata, dar pot fii motivate numai daca ai scutire medicala.

La fiecare 10 absente nemotivate ti se scade 1 punct la purtare si cand ai facut 10 puncte, esti exmatriculat de la scoala.

| Anonimul151 a răspuns:

Se adună pe tot parcursul anului școlar.

Indiferent de modul, dacă ai 10 absențe nemotivate ti de scade media la purtare cu un punct.