| Rukimika1290 a întrebat:

Se transmite inaltimea ereditar la om?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Da,se transmite
http://www.crestinortodox.ro/......81333.html
Te pup!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se copiează genele celor doi părinți, poate fi înalt sau scund în funcție de copiere.
Mai exact, nimeni nu știe.
Pa, pa.

| Nolkyz a răspuns:

In general, da. Insa nu vei fi niciodata la aceeias inaltime cu mama ta sau tatal tau; vei fi ori la o inaltime de medie ori chiar putin mai inalt decat cel mai inalt.

| deeadeea111 a răspuns:

Nu cred

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Daca doar unul din parinti este inalt, depinde de al al carui material genetic este dominant.
Daca sunt amandoi inalti, exceptand anumite afectiuni rare, cu siguranta se transmite.

Cu stima,
Neo

| MiKutzelu34546 a răspuns:

Nu!

| Florentin98 a răspuns:

Pfffff... asta e cam ciudata intrebarea dar ca sa te ajut ar trebui sa imi spun parerea! eu zic ca s-ar putea sa se transmite inaltimea dar daca ambii parinti sunt inalti si copilul va fi inalt! adica nu prea stiu cum sa iti explic!

| razvancena a răspuns:

Nu cred ca se transmite