| dizzyizzy a întrebat:

Si pana la urma cei care au trecut a8a nu mai dau teza cu subiect unicstraight face?

Răspuns Câştigător
| Emeraude a răspuns:

Codul Educatiei va trece pe masa Guvernului, pentru aprobare, dar din cate se pare, e deja ca si asigurat.Nu,nu se mai dau tezele cu subiect unic.La sfarsitul clasei a 8a se va da un test internatinal, de tip PISA, cu intrebari care se bazeaza mai mult pe logica decat pe memorie (chestie care mi se pare absurda oarecum) si 'cica' testul acesta este benefic pentru elevii de nivel mediu si sub mediu, deci pare-se ca va fi usor ca "buna ziua!". Media finala de intrare la liceu va fi astfel: 50% media anilor din gimnaziu, 25% tezele nationale dintr-a VIIa, si 25% acest test PISA. De la anul se vor efectua logic, alte modificari, astfel ca media de admitere va fi egala, 50-50. Doamne-ajuta! Sa traim bine deci.

6 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Nu se mai dau.

| Raiden a răspuns:

NU!
Dai un test numit Testare tip Pisa.
Admiterea la liceu se va face astel : 25% Testele Pisa 25% teze nationale cls a7a si 50% media claselor V-VIII.
http://stirileprotv.ro/......estea.html (visit this website :D)

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Eu stiam ca cei din clasa a8a inca dau teza cu subiect unichappy

| Andrinho a răspuns:

Chiar nu stiu...iti recomand sa vizitezi site-ul www.edu.ro... sper sa afli toate informatiile;)

| koxatu a răspuns:

Nu stiu dar era mult mai usor cu ele

| Fowls a răspuns:

Dai capacitate.