| мιcυтѕαααα a întrebat:

Sora mea m-a rugat sa ii dau niste impartiri sa faca. Dar nu imi vin in minte. M-a rugat sa ii dau impartirea cu 3 cifre la o cifra. Dati-mi plss multe! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| CriSSa537 a răspuns:

324:3 647:3 923:8 295:2 834:7 247:9 :342:5 s.a

| AlesSandra_Eva_Spinu_1995 a răspuns (pentru CriSSa537):

Mersi mult de tot, sunt si cu rest, mi-a cerut la scoala, meeersiii mult:*

4 răspunsuri:
| wintage a răspuns:

Pune 3 numere "RANDOM" dar fa suma la toate 3. Suma lor daca e divizibila cu 3 atunci impartirea va fi exacta, fara rest.
Exemplu :
357 este divizibil cu 3 deoarece 3+5+7=15 este divizibil cu 3

| мιcυтѕαααα explică:

Mersi CrikCrik, dar din pacate nu am id.

| CriSSa537 a răspuns:

Mersi pentru fundita uite id meu pisicutza_girl_miau_miau@yahoo.com