| acatrineimaria a întrebat:

Spuneti-mi si mie cateva filme in care actorii se dechizeaza (daca sunt barbati se deghizeaza in femei si daca sunt femei se deghizeaza in barbati) si\sau filme in care isi schimba sufletul cu o alta persoana.

Răspuns Câştigător
| swordfish a răspuns:

Pai sunt cateva :
Sorority Boys (comedie)
Freaky Friday (comedie)
White Chicks (comedie)
It's a Boy Girl Thing (comedie/romantic)
She's the Man (comedie/romantic)
Face/Off (actiune/thriller)
si cam atatea imi aduc aminte pe monemt

4 răspunsuri:
| aladinbeci a răspuns:

Legat de filmele in care barbatii se deghizeaza in femei, as mentiona Unora le place jazz-ul, Nea Marin miliardar, Total Recall, Piedone in Egipt. Astea imi vine acum in minte. Cand se deghizeaza femeile in barbati, aici imi aduc aminte de cateva episoade din Twin Peaks. Cu siguranta ca mai sunt si altele, dar asta imi aduc eu aminte acum.

| Spitz10 a răspuns:

Pai daca vrei cu schimbari, este filmul'2 pupeze albe'nu mai tin minte cum se traduce in engleza, dar dai pe google tranzlator.E o super comedie despre 2 agenti secreti negri care trebuie sa rapeasca 2 fete dintr-o gasca de fete fitoase si se deghizeasa si de duc ei in schimb.Pe parcurs este o super comedie.Si daca vrei cu schimbari, nu stiu decat unul cu schimbari de fete care se numeste 'face to face' despre un terorist si un politist, teroristu ii omoara copilu iar politistu il cauta toata viata.Agentul trebuie sa faca schimb de fete cu teroristul ca sa se duca el la puscarie cu fata teroristului sa afle unde ascunsese fratele lui o bomba.Dar teroristul scapa si ii acapareaza fata si viata sociala. Funda?

| Gibbs a răspuns:

Comedia Big Momma's House e primul care-mi vine in minte. Martin Lawrence e deghizat intr-o femeie foarte grasa.

| anamariaa33 a răspuns:

White chicks, big mommas house, mrs doubtfire si..norbit, si doar cu deghizare ..little man laughing))))