| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie daca fac contestatie la Limba Romana, in ce consta?
Mi-o recorecteaza iar lucrarea?
Sau dau din nou acelasi subiect cu basmul?
Multumesc!

5 răspunsuri:
| Aiicha a răspuns:

Ti-o recorecteaza si iti mareste nota sau ti-o micsoreaza big grin

| Aiicha a răspuns:

Depinde ce ai scris in lucrare, daca stii ca meriti mai mult fa contestatie si poate iti vei mari notawinking

| Asdgjkjgs a răspuns:

Ti-o recorecteaza
dar in 80 % din cazuri dupa contestatie ti se scade punctajul foarte rar iti creste, si asta pentru ca profesorii se simt ofensati ca un simplu elev "indrazneste" sa se indoiasca de capacitatile lor
oricum bafta! poate tie iti vor mari nota

| Goblinoid a răspuns:

Depui contestatia la secretariatul liceului tau, practic inseamnaca tu contest nota pe care ai primit-o la unul din examene si ca urmare lucrarea ta va fi recorectata de 4 examinatori diferiti de cei ce au corectat-o initial.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si nu se poate sa-mi creasca cu 50 de sutimi?