| Numero1 a întrebat:

Spuneti-mi si mie la ce profile nu se da bacul la mate/fizica/chimie si nu se pune accent pe aceste materii? am inteles ca la filologie este asa dar as dori sa stiu daca mai sunt si altele.
Va multumesc!

8 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Buna. La filo nu se pune accent pe aceste materii, nu se da bac ( eu sunt filo a 10-a). nici la stiinte sociale nu se da bac, cu diferenta ca la soliale faci mate pana in clasa a 12-a iar la filo doar a 9a si a 10a.

| bilopart a răspuns:

La un liceu sportiv!

| Dariaaaaafaranume a răspuns:

Nu faci liceu.

| EdiC a răspuns:

Pai numa la filologie eu acolo sunt si de pe a-11-a nu mai fac Mate Fizica Chimie si nici bacu nu il dau din astea ii super tare.

| TheAndrutza09 a răspuns:

Filologie/Știinte sociale.

| sunny77 a răspuns:

La filologie si la stiinte sociale nu se da bacul la materiile specificate de tine.La filologie se pune mai mult accent pe literatura si mult citit, la stiinte sociale e mai lejer.La filologie/stiinte sociale se da bac la romana, limba straina si o materie la alegere(geografie istorie, sociologie, filologie, etc. dintre cele pe care le studiezi in timpul liceului si e destul de usor). Mult succes in alegerea profilului!

| Numero1 explică (pentru sunny77):

Din pacate l-am ales de mult, acum ma gandeam sa ma transfer dar am auzit ca iti trebuie medie mare si dai diferente la latina.

| vizabela a răspuns:

E doar filologia. Daca vrei sa fugi de matematica si stiinte ale naturi locul tau este la filologie. Eu sunt pe bio-chimie si dau bacul din mate si bio/fizica/chimie si romana. La fel e si la mate info