| HeiSweetie a întrebat:

Stie careva istoria dansului rusesc kazacioc? pe net l'am cautat si nu am gasit sad. Niste informatii despre secolul in care a aparut si chestii d'astea. Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Am gasit doar in engleza. Sper ca poti intelege. http://en.wikipedia.org/wiki/Kozachok

| Maioru a răspuns:

Dans popular ucrainean aparut in sec.xv si inseamna in rusa veche, sluga sau copil de casa. Dansul are un inceput mai lent dupa care din ce in ce mai repede pana ajunge la un ritm vioi.