| fulgdefulg a întrebat:

Stie careva lb macedoneana?

14 răspunsuri:
| Razvanp69 a răspuns:

Oarecum, la ce iti trebuie?

| Mihăiţă_Prună_1999 a răspuns:

Bagati internetul pe mobil si dai pe google tradcere si nu mai ai nevoie sa stilimba doar sa stii sa o citesti

| fulgdefulg explică (pentru Razvanp69):

Iubitul meu e machedon si as vrea sa-l surprind cu cateva expresii de genu buna ziua, te pup, noapte buna etc ce zici, imi dai o mana?

| Razvanp69 a răspuns (pentru fulgdefulg):

Ti-asi da si doua, dar multe din cuvinte nu am cum sa le scriu sa intelegi, ce pot sa iti zic...in loc sa ii zici iubi, iubire etc. ii zici si tu vrearea mea.

| valentino52 a răspuns:

Daca e machidon, adica aroman ca mine, da stiu sa vorbesc armaneste / aromana / machidoneste. Dar nu MACEDONESTE, adica limba vorbit in Macedonia de astazi care nu are nici o legatura cu machidonii. Spune-mi ce vrei sa iti traduc.

| fulgdefulg explică (pentru Mihăiţă_Prună_1999):

Google traduce aiurea, crezi ca n-am incercat?

| fulgdefulg explică (pentru valentino52):

Pai vroiam in privat sa schimbam doua vorbe, ce zici? fb sau mess?

| valentino52 a răspuns (pentru fulgdefulg):

Te pup se zice ti bash, iubitule - vrute, buna ziua - buna dzuua etc mai zi-mi ce vrei... ce naiba suntem sute de mii de aromani in tara asta.

| valentino52 a răspuns (pentru fulgdefulg):

Ti-am trimis mesaj cu id

| fulgdefulg explică (pentru valentino52):

Nu i niciunu pe la Brasov? vreau sa invat draga u nu intelegi k merg acolo in vacanta si nu stiu sa schimb doua vb cu ai lui... zi mi cum i zice la mincinos ca uneori isi merita vorba

| valentino52 a răspuns (pentru fulgdefulg):

Minciunosu = mincinos, daca vrei sa te ajut cu formulare / gramatica da-mi add

| fulgdefulg explică (pentru valentino52):

Ok acum trebuie sa ies, ma duc dupa el ca s-a imbatat porcu!

| valentino52 a răspuns (pentru fulgdefulg):

Succes laughing dar unde mergi in vacanta de nu te intelegi cu ai lui? Toate rudele mele stiu foarte bine limba romana, stam in Constanta si in Tulcea, dar strabunicii si veri mai indepartati stau in Salonic in Grecia... acum e ceva normal ei sa vorbeasca de fata cu tine armaneste mai mult sa te faca sa te simti prost...

| Camelia_Stere_1968 a răspuns:

Nu dar as dori sa invat!