| MortemAeternum a întrebat:

Stie careva unde pot gasi romanul "Minunata călătorie a lui Nils Holgersson prin Suedia" de Selma Lagerlof.
Vazusem cand eram mic tot desenul animat, dar nu am citit cartea, deci daca stie careva daca este pusa undeva pe net... Am cautat vreo 10 min, dar nu am gasit-o...

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Ciao Mortem,

Stii limba engleza? :) Daca da, iti las asta:
http://www.archive.org/details/wonderfuladventu001858

http://www.archive.org/stream/wonderfuladventu001858#page/n7/mode/2up

Sper sa-ti fie de folos! (e ceea ce-am putut gasi)

(Edit: In caz ca nu stii limba engleza, imi pare rau.)

3 răspunsuri:
| ColorBubbles a răspuns:

Eu am citit cartea si am cautat si serialele dar nu am gasit subtitrate...am gasit doar in franceza.

| MortemAeternum explică (pentru ColorBubbles):

Dar mie imi trebuie cartea sa o citesc online nu serialul, ca ala l-am vazut de vreo 4-5 ori cand eram mic(pe minimax asa se numea canalul, nu stiu daca mai exista), il stiu bine, pot sa iti fac un rezumat de vreo 100 de pagini, dar vroiam sa citesc si romanul ca nu l-am citit.

| ColorBubbles a răspuns:

Pai se gaseste la biblioteca...eu de acolo l-am luat big grin