| liiaa a întrebat:

Stie cineva cate puncte iti trebuie(minim)sa treci in etapa a II-a de la concursul Euclid de maine? Urgeent! Cine raspunde primul are funda automat!

Răspuns Câştigător
| niko200 a răspuns:

Sal,
nu-ti trebuie un ininim de puncte ca sa treci in et. a II-a. in fiecare etapa (in nr. de 3) te inscrii. apoi, daca ai adunat minim 270 puncte in toate trei et. la un loc, te califici in finala(aia fara plata) happy sper ca ti-am fost de ajutor. si eu am participat 2 ani la rand, si in primul an (cl. a IV-a) am intrat in finala. bafta la concurs sa iei medalie de aur. oricum, si bronzul si argintul sunt bunehappy macar ai o satisfactie ca ai participat si ca ai medalie la matematica happy (medaliile se iau de la 90pct. in sus)

1 răspuns:
| spRYnt3R a răspuns:

Intre 90-100