| X3RO a întrebat:

Stie cineva ce materii sau cam cate ore de fiecare sunt la biochimie?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

în 14 Aprilie 2012 | Dan1989P a răspuns:
Buna! Pai faci :
Chimia, biologia, fizica, matematica, tehnologia informatiei si comunicatiei, informatica, stiinte socio-umane, religia, romana, franceza, engleza, desen ( odata la 2 saptamani ), muzica (odata la 2 saptamani ), istoria si sportul.Pai:
1.Intra IX-a :3 ore de chimie, 4 ore matematica, 2 ore de romana, 2 ore de engleza, 2 ore franceza, 3 ore fizica, 1 ore religie, o ora de sport, 3 ore de biologie.
2.Intre X-a:4 ore de matematica, 2 ore biologie, 3 ore fizica.
3.Intra XI-a:3 ore chimie, 4 ore matematica, 3 ore biologie, 3 ore de fizica.
4.Intra XII-a:5 ore matematica, 3 ore fizica, 3 ore de biologie, 2 ore de optional-chimie ( istoria chimiei) si 2 ore chimie.
La bilingv o sa ai 5 ore de limba straina, 3 ore de engleza ( depinde ce obiect alegi, daca alegi engleza ai 5 ore de engleza sau la franceza ai 5 ore de franceza), 2 ore de fizica pana intra XI-a, o ora de chimie tot pana intra XI-a, 2 ore de desen, o ora de muzica, 4 ore de romana, o ora de biologie pana intra XI-a, o ora sau doua de latina doar intra IX-a si X-a, 2 ore geografie, 2 ore de istorie, 2 ore de matematica si T. I. C(tehnologia informatiei si comunicatiei)pana intra XII-a si 2 ore de stiinte socio-umane, o ora de sport si spaniola o sa faci intra XI-a si XII-a.

https://www.tpu.ro/......rii-si-de/