| Marian92821 a întrebat:

Stie cineva cum functioneaza adoua repartizare de la liceu in 2022?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

A doua repartizare va functiona exact ca si aceasta, doar ca numai pentru locurile ramase libere dupa prima repartizare.

| rumi36 a răspuns:

Si eu am ramas nerepartizata, n-am avut o medie prea stralucita dar nici foarte mica(7.68) si am pus si licee cu media 7, 13, 6.90, cred ca vom intra unde raman locuri libere... colegii tehnice, licee de tot rahatu

| Sophieka a răspuns (pentru rumi36):

Nu-ti fa griji... In licee de tot rahatul poti avea parte de colegi buni si profesori faini, si in licee de renume poti avea colegi si profesori de tot rahatul.
Insa daca inveti bine in primul semestru, te poti prezenta la liceul la care ai dori sa mergi, insotit de carnetul de note. Vei discuta la secretariatul scolii si apoi posibil cu directorul / directoarea scolii respective.

| edi12323 a răspuns (pentru Sophieka):

Pai nu o sa mai fie pe semestre de anul asta.

| Sophieka a răspuns (pentru edi12323):

Ah da, am auzit, vor fi module... Nu-ti fa griji, dupa primul modul poti incerca sau dupa vreo 2 luni de scoala. Note vor fi nu? La fel ca inainte cu carnet de note?
Se va gasi o solutie.

| Marian92821 explică:

Dar stiti vreunul daca se mai face si pentru profesionale?