| yonut98 a întrebat:

Stie cumva cineva care e simbolu national al Poloniei!? PLZ ZICETI K DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| christine044 a răspuns:

Stema Poloniei constă dintr-o acvilă albă amplasată pe fondul roșu care formează scutul. Acvila este orientată spre dreapta sa, este încoronată și are ghiarele și ciocul aurii. Culorile alb și roșu sunt reprezentate și pe drapelul Poloniei.

1 răspuns:
| blueorange1302 a răspuns:

Scrii pe google polonia dai search si veyi ca o sa+ti dea wikipedia daca nu poti uite ca-ti scriu eu http://ro.wikipedia.org/......e_Poloniei