| Cristina_2841 a întrebat:

Stiti ce se va da anul asta la olimpiada de educatie tehnologica etapa locala?
Sunt foarte speriata! Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| Alee_9909 a răspuns:

Depinde ce clasa.eu am fost la a 8a si s-au dat multe lucruri care nu am fost invatate la clasa...am avut asa: planeta incotro?(eseu) niste chestii cu adv si fals, din ce e compus un circuit al lunei termocentrale sau ceva de genu.cum se raspandeste caldura de la o centrala in incapere.ce e transformatorul si mai erau dar nu mai stiu laughing

| Apotamkin a răspuns:

Pai daca ii etapa locala in mare profesoara ta ar trebui sa stie. Depinde acum si de judet si localitate...se poate sa iti vine si din alte judete dar cum ii faza locala greu probabil.incearca sa faci cat mai multe variante din ani trecuti si din mai multe judete si sunt sigur ca te vei descurca pentru ca de obicei daca te uiti is c-am aceleasi subiecte numa amestecate dintr-un judet ajung in altu sau un sub de acolo unu de acolo si tot asa.Multa bafta!