| marydraws a întrebat:

Stiti cumva care este in general termenul de inscriere la o universitate normala din Romania? Inscrierile pentru licenta se dau la inceputul clasei a 12-a sau dupa sustinerea examenului de Bacalaureat?

Pana acum eu voiam sa studiez in Marea Britanie dar din cauza Brexit-ului am renuntat. Astfel eu nu cunosc si nici nu am familiarizata cu procesul de admitere din Romania. M-am gandit acum cateva saptamani sa aplic la o universitate din Romania si apoi am vazut la toate ca perioada de inscriere este din iulie pana la sfarsitul lui septembrie ca data limita.

Asadar, eu in acest moment am ratat inscrierea sau va mai trebui sa mai astept pana in iulie sa fac aplicarea la universitatea dorita?

Raspunsul castigator va primi o funda.

Răspuns Câştigător
| Anuket a răspuns:

Acum nu se mai fac înscrieri.
Aștepți până în iunie/iulie și urmărești atunci când apare calendarul admiterii și te înscrii respectând toate cerințele.

1 răspuns:
| Catrice a răspuns:

După ce dai bacul lol. Ai nevoie de diploma de bac pentru admitere.