NOname
Întrebare recomandată | NOname a întrebat:

Ştiţi cumva, există pe piaţă globuri pământeşti care redau perfect sau aproape perfect forma reală - cu toate denivelările (majore) - a Pământului?

11 răspunsuri:
| NOname explică (pentru mixxjim):

Mulţumesc, Mixxjim.
Sinceră să fiu, mă aşteptam să fie mult mai deformat.
Nu cumva e tot o sferă, doar cu munţii scoşi în relief?

| mixxjim a răspuns (pentru NOname):

N-as sti sa-ti spun, stii cum e, trebuie vazut "pe viu" sa-ti dai seama de forma si de gradul de reliefare a denivelarilor. Acum daca exista o ştanţă standard pentru forma Pamantului e putin probabil sa fi investit cineva mult pentru un profit mic pentru o alta forma a Pamantului, si-asa mi se pare foarte scump doar cu relieful happy

| NOname explică (pentru mixxjim):

Da. Mulţumesc. : )

| mixxjim a răspuns (pentru NOname):

Cu placere!

| ChipDE a răspuns:

Nu cred ca exista, dar poti explora acest lucru pe Google Earth, iar forma reala nu poate fi creata de om.winking

| Thakerrile a răspuns:

Da exista. Am eu unul cumparat din Detuch Museum din Germania, din aeroport. Ei au si un site da nu il pot gasi. Scuze...

| Coleguţu a răspuns:

Nu nu exista

| WsWovi69 a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva

| lia07 a răspuns:

Exista...i-ți spun exact unde o sa găsește: librăria Mihai Eminescu.Eu de acolo mi am luat du te si uita te poate mai gasesti.SUCCES!

| DoArtU30 a răspuns:

Nu .....sunt sigura ca nu existahappy