| mermadia a întrebat:

Stiti vreo carte sau vreun site care sa arate mituri sau legende despre orice lucru, ce de exemplu, de ce "se ling" pisicile pe blana, sau.constructia femeii sau a barbatului, a fructelor etc.sunt sigura ca exista mituri d-astea, si as vrea sa le cunosc! va multumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Nişte legende găseşti şi pe aici: http://lecturirecenzate.ro/

| miky014 a răspuns:

Ele se numesc legendewinking Cauta carti cu legende. dar sa stii ca nu exista legenda despre orice. Bafta!