| KoNeTi a întrebat:

Stiti vreun truc cum pot invata mai repede o poezie? Am de invatat imnul intreg, toate cele 11 strofe si e greu.

Răspuns Câştigător
| IpDana a răspuns:

Buna,
Daca si imnul intreg de 11 strofe ti se pare greu, dapai Luceafarul?happy, realitatea e simpla, unii oameni invata mai repede decat altii.Vestea proasta este ca daca vrei sa inveti mai repede trebuie sa-ti modifici comportamentul si atitudinea fata de invatare, sa fii dispus sa lasi prejudecatile la o parte si sa depui tot efortul pentru a face zilnic exercitii care sa te ajute sa-ti maresti viteza de invatare. Citeste poezia de mai multe ori si incetul cu incetul o sa retii, cand faci asta concentreaza-te la ce citesti si nu fi cu gandul in alta parte. Cand ai terminat de retinut strofele, incearca sa le spui si altcuiva sau sa le scrii pe o foaie happy
Daca inveti cu impresia ca nu o sa retii nimic, chiar nu o sa retii nimic. Succes la invatathappy (stiu ca potitongue )