| marianvranceanul1 a întrebat:

Suna cam cidat.Dar de unde provine termenul popular din limba romana sinonim cu organul genital feminin? Dar cel masculin? Cand spun termen ma refer la un cuvant dintr-o alta limba.

Răspuns Câştigător
| Ibrahimovic a răspuns:

Corect cum ai zis, dar nu uita ca engleza este o limba saxona, deci de origine germana. Funda?

2 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Sper sa nu gresesc, dar daca te referi la penis si vagin, am impresia ca sunt din germana..injuraturile redate de noi popular sunt intrate din englezalaughing))Funda?big grin

| marianvranceanul1 explică (pentru Ibrahimovic):

Din engleza? Nu prea cred.Cred ca din slavona sau chiar germana.E posibil varianta cu germana pentru ca au trecut pe aici si popare migratoare.

| Ibrahimovic a răspuns (pentru marianvranceanul1):

Corect cum ai zis, dar nu uita ca engleza este o limba saxona, deci de origine germana. Funda?