| deea_9461 a întrebat:

Suneti de acord cu afirmatia " Vorbitul e ca tenisul, fara parteneri nu are prea mult haz"
daca da, de ce?

Răspuns Câştigător
| KaMy a răspuns:

Pai eu am jucat tenis de performnta dar m-am lasat si pot sa spun ca nu ai cum sa joci tenis singur, lovesti dar mingea nu se mai intoarce inapoi, fara partener nu prea are sens. iar cand vorbesti trebuie sa te adresezi cuiva doar nu vorbesti singur de neun. spui ce ai de spus(lovesti mingea interenul adversarului) dar astepti si un raspuns.

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Deloc. Vorbitul de unul singur e foarte placut si productiv.Cand nu ai martori in jur, bineinteleshee heeDaca se intampla sa ai vreun martor o sa zica ca esti nebun. Oamenii inca mai sunt limitatistraight face
E bine sa iti vezi dualitatea personalitatii cand vorbesti de unul singur. E incitant sa vezi ca nu poti ajunge la nicio concluzie daca iti aduni gandurilelaughing

| Nicoleta a răspuns:

Pai cam e foarte adevaratalaughing
nu poti vorbi de una singura

| LuS[z] a răspuns:

Da.pentru ca trebuie sa constientizam... e cam penibil cand uneori un om vorbeste singur.Nu neaparat pentru ca nu exista umor ci pur si simplu iese din peisaj. Cel putin mie asa mi se pare

| TraficDeMentosane a răspuns:

DA.si stii dc? pentru ca eu nu vb singura raised eyebrows.
bye wave :*

| deniii_1832 a răspuns:

Caiet tampit de vacantacrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam asa este. Chiar daca vorbesti singur sau partenerul nu este dispus sa intretina o conversatie, parca discutia nu duce nicaieri, te plictisesti sa fii singurul care se arata deschis la vorba ori te superi pe cel care asculta si nu comenteaza.
Am prostul obicei de-a face monologuri, in ciuda faptului ca nimeni nu e dispus sa asculte. Iti spun sincer ca trancan numai aiureli, baliverne, chestii inexistente si nimeni nu ma asculta deoarece s-au obisnuit. Nu obsesc atat de repede, dar cand sunt prea bine dispusa, mereu se isca ceva pentru a ma aduce cu picioare pe pamant.