| Laviniaa a întrebat:

Sunt anul II la balneofizioterapie, la fara taxa, iar la anul vreau sa ma inscriu si la medicina generala.intrebarea mea este, voi putea intra la fara taxa la MG?! Avand in vedere faptul ca am facut anul acesta FT la BFT? Mentionez ca la anul voi fi la cu taxa la Bft. Multumesc big grin

1 răspuns:
| Micutu23 a răspuns:

Din ce stiu eu, Statul roman accepta numai 4 ani bugetari sau 5 in cazul medicinei. Nu cred ca poti merge la 2 facultati si la ambele sa fii bugetara. Nu sunt foarte familiarizat cu legislatia in vigoare dar cred ca a IIa Facultate sigur va fi la taxa. Pentru esti deja la una bugetara.