| IrinaChirita a întrebat:

Sunt bune pastilele MemoPlus? Am bacul si e multa materie si vreau un ajutor si am inteles ca MemoPlus ar fi bun...Parerea voastră care e?

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Ca e pierdere de banii nu s-a dovedit ca ceva ajuta cu adevarat, s-a dovedit ca repetitia muta informatia in memoria de lunga durata si ca ceea ce ne place invatam mai rapid, practic creierul selecteaza ce e important pastreaza ce nu e nu tine cont, tu trebuie sa dai importanta acelei lucru, daca inveti lgic, rational, din placere vei retine informatia

eu personal mestesc guma cand invat ceva dupa ce invat imi dau un test sa vad daca am inteles ceva