| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a 11a la mate-info si nu m-am decis unde sa dau la facultate.Ma gandisem prima data la finante sau conta doar pentru ca nu aveam alte idei.Cineva mi-a zis sa ma apuc de pregatire la mecanica si sa dau la inginerie. Faza e ca, ca fată, nu prea stiu unde sa merg la inginerie, nu mi-ar placea ceva cu autovehicule.Am auzit de ingineria instalatiilor, constructie sau ceva de genul.E cineva aici? Nu as vrea sa fac o facultate doar asa sa fie facuta.La politaehnica nu m-aș duce pentru ca e destul de greu, eventual Brasov sau Iași

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nimic pe it?

| Kitty11Kat a răspuns (pentru Catrice):

Nu stiu info sad

| Catrice a răspuns (pentru Kitty11Kat):

Nașpa.
Încearcă științe politicehee hee

| Dintrebare a răspuns:

Contabilitatea e o idee buna, iti poate oferi sanse pe viitor ca sa ai un job bine platit si un climat de munca ok. Si ingineria este o idee buna daca iti place matematica si fizica. Aici ai de ales din o gramada de ramuri. Sau chiar arhitectura. Da parerea mea este ca cel mai important ar fi sa alegi ceva care sa iti si placa.

| Hope1992 a răspuns:

Du-te la politehnica, e greu, dar merita. Nimic nu se compara cu o facultate buna, decat sa faci ceva doar de dragul de a avea o dipoma.