| sarahhh2709 a întrebat:

Sunt clasa a 7-a și am început chimia. La început a fost destul de ușor, nu era nevoie sa învăț.Pe primul semestru am avut un 7si un 8, iar semestrul asta am un 6. Am incercat sa învăț dar nu am înțeles și nu știu de unde sa incep. Cum sa fac?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Incepe cu inceputul! Ia cartea de chimie de la prima lectie si invata, ca de peirzi primele lectii, nu vei pricepe nimic. Chimia este foarte frumoasa dar si complexa, o lectie pierduta, inseamna sa rupi legatura si sa nu mai poti face conexii.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca inveti chimia in stilul pur romanesc, adica strict teoretic, atunci sa n-ai pretentii sa intelegi. Scrie mecanic la teste si atat.