| eleleleeee a întrebat:

Sunt clasa a 8a...anul asta am dat examenul
si am luat nota mica si o sa intru intr-un liceu prost.pot sa ma trasfer pe clasa noua semestru doi la ce liceu vreau daca dau competentele? sau daca pot si la inceputul anuluibig grin

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In clasa a IX-a transferul la alt liceu se poate face doar dupa primul semestru si o conditie este sa ai media mai mare decat a ultimului intrat la repartizare, asa ca nu o sa te poti transfera. Numai bine!

| eleleleeee explică (pentru Ioandelasal):

Adica pot sa ma mut de pe al doilea semestru?!

| Ioandelasal a răspuns (pentru eleleleeee):

O sa te poti muta, daca o sa te accepte conducerea liceului.

| victorandrei a răspuns:

Nu iti permiti sa dai atata spaga sa te muti, daca nu ai invatat cand a trebuit stai la liceu "prost" cum zici tu

| eleleleeee explică (pentru victorandrei):

Pei si daca dau competentele alea.si spaga cam cat ar fithinking

| transsa a răspuns:

Poti sa te muti doar daca media de absolvire a clasei a 9-a este cel putin egala cu ultima medie de intrare la liceul la care doresti sa te transferi(aceasta este una dintre variante)

| eleleleeee explică (pentru transsa):

Si altre variante..nu pot de exemplu intru in unul prost..nu pot inainte de inceperea anului scoalar de clasa a 9 a sa ma transfer