| Utilizatoare2025 a întrebat:

Sunt clasa a 9 a și am un profesor de biologie nebun care e pornit pe mine fără motiv. Saptamana trecuta nu s-a făcut școală ca a fost săptămâna altfel si azi m-a întrebat ceva din nu știu ce lecție din trecut, la începutul orei. Și m-a întrebat numai pe mine. El în mod normal ne da sa copiem lecțiile din pdf și nu ne asculta. După ce n-am știut să-i răspund la întrebarea aia mi-a pus unu în catalog. (nici măcar nu a clarificat răspunsul la ce m-a întrebat, scopul lui era să-mi dea mie nota mica) Am luat telefonul să-i spun lui mama și nebunul mi l-a furat și a chemat-o pe mama la liceu. I-a zis ca am vorbit ce nu trebuie, ca m-am uitat nu știu cum la el, ca am nu știu ce atitudine și ca mestecam guma. (singurul adevăr din toate astea era ca mestecam guma ca să nu plâng după ce mi-a pus 1). După a chemat-o pe mama la directoare și acum îmi iau bătaie de la mama care nu ma înțelege. Ce ar trebui sa fac în privința acestui profesor care are ceva cu mine? Mai am un 5 la el de la un test, trec sau nu clasa?

7 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Suna la protectia copilului.

| trophin a răspuns:

Cand profeosrii sunt mai rai cu elevii, incearca sa ii ajute, ai tu o problema la biologie, si profesorul incearca sa te impulsioneze

| sierra1 a răspuns:

"Mai am un 5 la el de la un test, trec sau nu clasa?"

mai ai trei module să-ți "reglezi" situația

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inregistreaza-l pe ascuns, de la inceputul orei, daca mai face asa si apoi fa dovezile publice pe net, ori le trimiti la o redactie. Probabil directoarea n-o sa-i faca nimic.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nici tu nu ai invatat si mai mult ca sigur ai partea ta de vina ca nu esti atenta in clasa te ti de prostii, la scoala nu trebuie sa mergi cu telefonul, ăla tine l acasa te uiti sau te joci pe el acasa nu in clasa, o fi profesorul nebun dar nici tu nu esti mai bună

| Violleta2022 a răspuns:

Profesorul nu are nimic personal cu tine, ba chiar ti-a pus nota meritata fiindca ai avut tupeu ca dupa 1 saptamana de stata acasa, sa te duci fara lectia invatata.
Profesorul chiar a facut ce trebuie!

| Violleta2022 a răspuns:

Puna mana si invata serios la biologie, ca notele de 5 si 1 iti dau media 3, deci esti corijenta si daca nu te straduiesti sa inveti lectie de lectie, ca sa iei un 10, nu vei trece clasa a X-a, dimpotriva cu 1 corijenta poti sa ramai si repetenta.

Vad ca tupeu ai, dar la invatat de ce nu ai acelasi tupeu?
Ce dumnzeu faci toata ziua d enu inveti?
Este bine ca mama ta va fi chemata la scoala, sa i se spuna clar ca copilul ei merge nepregatit la ore si in plus, este obraznic, vorbind la telefon ore, mestecand guma samd.