| LuizaAndreeaLuiza a întrebat:

Sunt clasa a8a si ma gandesc la ce liceu si la ce profil sa dau. imi puteti da mai multe detalii despre profilul stiinte sociale? ce materiii se fac, la ce se da teza/bac, e greu, usor...

dau funda pentru cele mai multe detalii.

9 răspunsuri:
| claudiu11re a răspuns:

Pai la stiinte sociale faci bio, chimie, ed fizica franceza engleza romana mate fizica asa si dai teza din romana din mate dar dai usor la mate si dai la alegere din bio chimie sau fizica ce vrei tu ...eu zic ca e destull de usor

| LuizaAndreeaLuiza explică (pentru claudiu11re):

Cred ca faci confuzie. nu stiinte ale naturii! stiinte sociale!

| claudiu11re a răspuns (pentru LuizaAndreeaLuiza):

Au scuza-ma ...nu am citit bine. da am facut o confuzie imi cer scuze sincere scuzelaughing

| GeorgianaStefaniaa a răspuns:

La stiinte sociale dai formarea de competente la: o limba straina la alegere si la limba romana iar scris dai la: limba romana, istorie si la alegere: geografie, economie, sociologie, psihologie sau logica.

La teza dai : clasa a 9a Logica/ clasa a 10 a Psihologie/ a 11 a Economie + celelalte materii.

| LuizaAndreeaLuiza explică (pentru GeorgianaStefaniaa):

Celelalte materii fiind care?

| GeorgianaStefaniaa a răspuns (pentru LuizaAndreeaLuiza):

Romana, limba moderna(engleza), geografie sau istorie( la alegere)

| LuizaAndreeaLuiza explică (pentru GeorgianaStefaniaa):

Mersi mult

| DelphhiN a răspuns:

Eu sunt a 9a la stt sociale..se pune accent pe isotori 3 ore pe saptamana geografie 2 ore o ora de chimie si una de biologie 2ore de logica 2 de mate 3de engleza sau franceza depinde de clasa dacae avansat la engleza faceti fr mai mult si dati bac la franceza iar daca nuinvers iar tezele din cate stiu eu se dau la istorie, romana, logica km atat cred

| LuizaAndreeaLuiza explică (pentru DelphhiN):

La engleza sau franceza se da teza?