| Dnse a întrebat:

Sunt clasa a9a si cu toata parerea de rau recunosc ca nu ma prea inteleg cu fizica! Dau funda pentru cine ma ajuta la rezolvarea problemei " Pentru a mentine in repaus un corp pe un plan inclinat de unghi α = 30 grade, trebuie aplicata o forta minima in sus de-a lungul planului F1 = 3, 5 N, iar pentru. a-l trage uniform in sus de-a lungul planului, trebuie o forta in sus de-a lungul planului F2=6, 5 N. Sa se afle coeficientul de frecare la alunecare." Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| mihaelabr a răspuns:

Mai bagat in ceata crying nici eu nu ma inteleg cu fizica si sunt tot a 9 a crying
nu stiu cum se rezolva dar iti urez un sincer noroc pentru urmatorii 4 ani happy