| JonnyFriptura a întrebat:

Sunt diferente mari intre o editie din 2007 si una din 2009 a aceluiasi manual? Pt admitere la MD imi trebuie manualul de biologie din clasa a 11'a de Dan Cristescu, din 2008/2009. Eu imi pot procura editia din 2007. Este ok?

Răspuns Câştigător
| Epurean a răspuns:

E ok

3 răspunsuri:
| Epurean a răspuns:

99 % e tot acelasi lucru, se scot carti din an in an sau din 2 in 2 ani pentru a face bani din vanzari. Diferenta poate fi: alta coperta,alt tip de hartie,alt cuprins,cateva cuvinte inversate, etc, dar baza e acceasi

| chrisstina a răspuns:

Am si eu carte de romana noua si o colega o are veche da nu stiu sigur cati ani diferenta sunt intre ele.si din cartea noua sunt scoasa cateva informatii.

| JonnyFriptura explică:

Practic vreau sa stiu daca exista vreo diferenta intre un manual din 2007 si unul din 2009, daca el este tiparit de aceiasi editura, scris de aceiasi autori, are acelasi nume, aceiasi coperta, etc.