| Pompidou a întrebat:

Sunt elev in clasa a-XI-a la Matematica-Informatica si as vrea sa merg la Medicina Generala la Carol Davila.
Imi dati sanse?
Este chiar asa greu de intrat?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Numai cei care au picat concursul afirma "ca este greu de intrat" --- pune "osul" la treaba si vei intra! Ceea ce ar trebui sa te preocupe, inainte de te decide sa urmezi medicina, este raspunsul la intrebarea : sunt sau nu un "alergator" de cursa lunga?--- 6 ani si inca 3-5 ani de specializare este o "cursa" de lunga durata si efort pe masura!