| mariootcs10 a întrebat:

Sunt in a 7 a, va conta media mea anuala din anul asta si media la purtare pentru admiterea la liceu?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar cea dintr-a 8-a conteaza.

| edisor21 a răspuns (pentru Violleta2022):

Din cate stiu media din clasele 5-8 nu se mai pune la media cu notele de la examen( romana si matematica) pentru intrarea la liceu. Din cate stiu doar la militar se mai ia in considerare media din generala+ notele de la examen si de la probe(fizice si psihologice).

| LisaJulie a răspuns:

Nu! Dar totuși încearcă sa te străduiești sa iei media 10! Vei fi considerat la liceu mai serios

| mariootcs10 explică (pentru LisaJulie):

Mersi! Deci nu va conta nici macar 20%?

| LisaJulie a răspuns (pentru mariootcs10):

Nu se mai pun mediile pentru intrare la liceu

| Sjhxjcks a răspuns:

Nu! Din clasă a7a nu contează nimic însă te va ajuta media penrru bursa în clasă a8a