| Weenie a întrebat:

Sunt in a doua saptamana de facultate si ma simt ca si cum ar trebui sa abandonez, ma simt ca o idioata.
Nu cred ca sunt destul de inteligenta incat sa o pot duce pana la capat (Drept si Stiinte administrative).

6 răspunsuri:
| szmotovio a răspuns:

Nu abandona
Ai rabdare

| Violleta2022 a răspuns:

Cateodata trebuie sa fii constienta de puterile tale si in loc sa pierzi timpul inutil, sa te opresti si iei o directie opusa.
Profesia pe care ti-o alegi azi, va trebuii sa-ti fie draga si usoara de inteles si aplicat fiindca o vei avea in mana, pe urmatorii 40 de ani, zi de zi, ceas de ceas.
Vorbesc din propria-mi experienta care a irosit 4 ani cu o facultate si care nu a profesat niciodata acea meserie. Am facut facultata aceea fiindca asa au vrut ai mei, nu pentru ca eu mi-am dorit-o. A trebuit sa o iau de la capat cu alta si usor nu mi-a fost, dar am ales in final fac ce-mi place si asta profesez de cateva decenii bune.
Stiu ca-ti este greu sa abandonezi, dar mai bine acum, decat dupa ce o termini.

| Werrich a răspuns:

Asa credeam și eu la început, acum ce sa vezi? Am terminat-o și am luat și licența.

Răspuns utilizator avertizat
| Vântulalb a răspuns:

Dreptul nu este pentru oricine. Mai bine schimba facultatea cat e timp. Mai tarziu ai sa descoperi ca ai pierdut timpul si banii degeaba. Mai ales ca nici posturile nu se ocupa usor. Daca vrei doar o diploma de pus in rama, atunci rezista, cum ti se spune msi sus.

| Alexandr1onnn a răspuns:

Eu sunt în al doilea an și mă simt la fel? E o stare tipică stdentului la Drept, calm!?