| cristianorudi7 a întrebat:

Sunt in anul I la medicina la buget si dupa primul semestru am ramas cu RR la info pe care o sa il dau in toamna. Asta inseamna ca din anul 2 trec la taxa? Sunt in dilema mare si nu inteleg cum sta treaba cu taxa asta. Multumesc

2 răspunsuri:
| Husicel a răspuns:

Deci nu e problemă, listele se refac abia după sesiunea de restanțe, așa că dacă iei notă bună acolo și ai o medie suficient de mare ca să rămâi la buget, rămâi la buget; dacă nu o dai numai ești integralist și sigur pici la taxă

| cristianorudi7 explică (pentru Husicel):

Ar fi bine cum imi spui tu, unii imi spun ca daca ai RR esti din start picat la taxa, dar nu cred ca e adevarat...