| AnonimulStefan423 a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a iar la fizica ne-a predat operatiile cu vectori: scadere, adunare, descompunere si inmultire. Eu nu am inteles nimic, desi m-am chinuit, mi-am facut si temele... Ma poate ajuta cineva, sa imi explice, va rog?

1 răspuns:
| kalasnicov22 a răspuns:

Cauta pe YT poate iti explica cineva mai pe intelesul tau, daca te-ai cramponat la chestiile astea banale ce o sa faci mai tarziu?
Eu am invatat cu o carte de fizica foarte veche pe care am gasit-o in pod la un unchi, erau explicate in alt mod, decat in manualul meu.Profa oricum era praf.Stia pentru ea dar habar n-avea sa explice.