| ss101 a întrebat:

Sunt în clasa a VIII-a și trebuie sa fac un discurs în care să mulțumesc fiecarui profesor în parte.

Gen:"Mulțumesc doamnei diriginte pentru că ne-a călăuzit pe aripile matematicii!"

Cine mă ajută? happy

2 răspunsuri:
| Omulinvizibil a răspuns:

De ce ne intrebi pe noi? Noi nu avem de unde sa stim cum s-au comportat acei profesori cu voi, cum v-ati comportat voi cu ei. Totul trebuie sa vina din suflet. Sa nu fie niste simple cuvinte, asternute pe o foaie de ochii lumii sau niste cuvinte care sa ajunga in sufletele anumitor oameni dar care sa nu insemne nimic pentru ei.
Poti scrie si 3-4 randuri! Ideea e ca trebuie sa scrii ce simti!

| ss101 explică:

Eu am zis ca trebuie sa multumesc fiecarui profesor dupa materie! Nu am zis ca trebuie sa le multumesc ca s-au comportat frumos. Dar bine, fiecare cum intelege...