| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in foarte varza la matematica, cine stie un site de unde pot invata toate lectiile de la matematica?

5 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Iti pot recomanda un site unde poti sa iti rezolvi problemele
http://forum.softpedia.com/index.php?showforum=297
Sper sa iti fie de folos. Succes!

| later a răspuns:

Daca vrei sa inveti matematica usor,si sa iti si ramana in cap,iti recomand cu mana pe inima sa te duci la meditatie. Vorbeste cu rudele tale (de preferat mai mari) daca au relatii cu profesori care fac pregatire.
Deasemenea poti vorbi cu profesorul/profesoara ta de matematica daca face pregatire,si daca zice da,sau daca cunoaste pe cineva care face,fa ce trebuie.
Nu uita sa analizezi situatia,pretul si mai ales persoana care mediteaza,deoarece la ora actuala, toti cer mult si fac putin.
Sper din suflet ca te'am ajutat, si bafta la matematica sa iei examenele/bacul (daca esti la liceu)!

| AliceThai a răspuns:

LOL, vrei sa inveti toata matematica de pe internet cand nu ai reusit in scoala in cativa ani? Cat ai sa butonezi tastatura, alti cativa ani? :):):)
Daca te ajuta, vezi aici http://gadget-blog.ro ai sa gasesti cateva gadgeturi iGoogle care fac diverse calcule, sinusi, cosinusi, radacini patrate etc. (nici eu nu prea ma pricep la matematica) pe care poti sa le folosesti sa-ti verifici temele... cred.

| aurasauras a răspuns:

Ce clasa esti?