| gbgabi a întrebat:

Sunt la clasa de filologie si as dori sa aflu la ce facultati as putea da in functie de acest profil.multumeschappy

Răspuns Câştigător
| Smokiee a răspuns:

Depinde de înclinaţiile tale, şi eu am fost la filologie şi în prezent sunt studentă la asistenţă socială. Un lucru foarte important pe care ar trebui să-l faci ar fi să te informezi pe site-urile lor de oferta educaţională având în vedere secţiile care se pliază mai mult pe profilul la care eşti, cum ar fi : litere, psihologie, jurnalism, comunicaţii, relaţii internaţionale, pedagogie, asistenţă socială, sociologie. Ideea de bază este să te informezi detaliat despre fiecare în parte ca să întelegi ce presupune, să nu îţi schimbi facultatea dupa un an de muncă şi o greşeală fundamentala care are rezonanţe destul de grave, este că fiecare se gandeşte la obţinerea unui statut economic ridicat încheierea facultăţii, ceea ce nu v-a fii niciodată posibil daca se porneşte pe acest principiu, în primul rând trebuie să faci ceea ce îţi place şi în modul acesta în vei face cu succes, ce automat v-a conduce la o bunăstare economică pe măsura efortului tău.

1 răspuns:
| Mann02 a răspuns:

Cam la litere te poti duce de acolo, desi nu prea poti iesi de la litere decat un amarat de profesor sau in un caz mai bun traducator happy