| alexalex_4797 a întrebat:

Sunt pe profil mate-info...asta inseamna ca trebuie sa dau bac-ul la romana, mate si info sau nu este obligatoriu info?
Cei de pe profil stiinte sociale dau bac-ul la ce materii?
(materia care se da la bac este diferita)? sau toata lumea are aceleasi subiecte?

8 răspunsuri:
| alecs871 a răspuns:

Uite bacul, nu e bacul.

| Psycho a răspuns:

Esti la mate'info si nu stii din ce dai bac'ul? da' voua nu va spun profii? sau voi nu intrebati?
mate, romana, o limba straina si o materie la alegere dintre info, fizica, chimie sau bio.

| Denisse_8813 a răspuns:

Toti dau romana, apoi in functie de profil se da la real(mate-info, mate-fizica) matematica obligatoriu apoi o alta materie la alegere din materiile profilului(adica dintre informatica, chimie, fizica, biologie) iar la profilul uman(filologie, stiinte sociale si limbi straine) pe langa romana se mai da obligatoriu istorie apoi la alegere intre geografie si stiintele sociale(psihologie, filozofie, logica, economie). happy

| Denisse_8813 a răspuns:

A, si acum dupa noile idei ale ...ilustrilor ministri... am uitat sa spun despre certificatele acelea de competenta care se dau in timul anului scolar si pentru care dau toti la informatica, romana oral si limba straina(cica oral, scris si intelegere dupa auz) care oricum nu conteaza la BAC.

| 61n4 a răspuns:

Mai bine nu te chinuii sa afliirolling on the floor oricum se schimba iar laughing si tot asa. mai nou au ap si simulrile pregateste-te pentru maine laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este obligatoriu sa dai bac-ul la info, numai daca vrei. Dar pana atunci presupun ca se schimba iar bacullaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am inteles ca este obligatoriu si la info

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut si pa